spacer
Federácia rodín za mier a jednotu vo svete

Federácia rodín za mier a jednotu vo svete
predstavuje projekt

spacer
spacer
RODINA A SPOLOČNOSŤ
spacer
ISSN 1336-7765 (online)
ISSN 1336-7412 (tlač)
_________________________
Portál
Vydanie
Stiahnuť (pdf)

 
Federácia rodín (FFWPU) arrow Stiahnuť (pdf) arrow Piate Zhromaždenie nádeje

Piate Zhromaždenie nádeje PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
30.06.2021
____________________
Piate Zhromaždenie nádeje

V nedeľu 28. februára 2021 sa v nočných hodinách nášho času uskutočnilo prvé tohtoročné a piate celosvetové podujatie pre vytvorenie mierového sveta s názvom Zhromaždenie nádeje, ktoré organizovali Univerzálna mierová federácia (UPF) a Federácia rodín za svetový mier (FFWP). Predchádzajúce štyri podujatia videla dokopy viac než jedna miliarda ľudí na celom svete. Aj toto podujatie bolo vysielané zo Svetového mierového centra Čongšim v Kórei, kde bolo z dôvodu opatrení súvisiacich s prevenciou pred šírením koronavírusu prítomných iba niekoľko desiatok divákov, no tisícky divákov z celého sveta boli súčasťou online obecenstva s použitím technológie rozšírenej reality. Podujatie sledovalo naživo vo všetkých časových pásmach viac než tristo miliónov divákov.

Po úvodnom videu približujúcom predchádzajúce podujatia a mierové aktivity manželov Munovcov prítomných a online účastníkov privítal generálny riaditeľ medzinárodného ústredia Federácie rodín Jun Jong-ho, ktorý zdôraznil skutočnosť, že tieto zhromaždenia sú súčasťou úsilia o vytvorenie mierového sveta prostredníctvom vzájomnej závislosti, spoločnej prosperity a univerzálnych hodnôt. Okrem toho uviedol, že toto zhromaždenie je tiež venované nedávnemu výročiu narodenia Pravých rodičov, manželov Munovcov, a 8. výročiu Zakladajúceho dňa Čonilguku (Národ Nebeského rodiča).

Po jeho príhovore predstavitelia siedmich vierovyznaní uskutočnili obrad mieru a jednoty. Jeho obsah spočíva v symbolickom vyjadrení jednoty prostredníctvom spoločného vliatia vody do jednej nádoby, po ktorom nasleduje reprezentatívna modlitba za jednotu všetkých ľudí, ktorú predniesol predseda Medzináboženskej asociácie za mier a rozvoj (IAPD) v Afrike prorok Samuel Radebe z The Revelation Spiritual Home v Južnej Afrike. Po obrade zaznela Hymna mieru. Po nej nasledovali príhovory osobností z celého sveta, ktoré vyzdvihli úsilie manželov Munovcov a nimi založených a iniciovaných organizácií o vytvorenie mierového sveta a vyjadrili vďaku i podporu tomuto úsiliu.

Prvý príhovor predniesol biskup Noel Jones zo City of Refuge Church v Los Angeles, USA. Po ňom Jun Jong-ho prečítal pozdravný príhovor premiéra Južnej Kórei Čong Se-kiuna. Ďalší príhovor predniesol bývalý viceprezident USA Mike Pence. Po ňom prehovoril David Beasley, výkonný riaditeľ humanitárnej organizácie OSN Svetový potravinový program (WFP), ktorá v roku 2020 získala Nobelovu cenu za mier. Potom prehovorila profesorka vakcinológie na Oxfordskej univerzite v Spojenom kráľovstve Sarah Gilbert, ktorá sa podieľala na vývoji vakcíny proti koronavírusu. Prvú časť príhovorov uzavrel bývalý prezident Južnej Afriky Frederik Willem de Klerk, ktorý v 1993 spoločne s Nelsonom Mandelom získal Nobelovu cenu za mier.

Pôvodne mal v tejto časti prehovoriť taktiež prezident Nigérie Muhammadu Buhari, avšak pre vážnu situáciu v krajine s nedávnym únosom stredoškoláčok sa nemohol zúčastniť na tomto podujatí, a preto Jun Jong-ho prečítal jeho príhovor. Po týchto úvodných príhovoroch zaspieval Paul Potts piesne „Funiculì Funiculà“ a „Nessun dorma“.

Po umeleckom vystúpení nasledoval prejav Matky mieru, ako oslovujú spoluzakladateľku UPF a FFWP Hak Ča Han Munovú za jej úsilie o vytvorenie mierového sveta. V ňom povedala: „Bez Nebeského rodičia nie je možné vyriešiť súčasné problémy. ... Nemôžeme ďalej ignorovať túžbu Nebeského rodiča po Jeho mierovom kráľovstve. ... Ak budeme nasledovať Boha, Nebeského rodiča, na svete zavládne mier.“

Keďže niekoľko dní pred týmto podujatím bolo výročie narodenia manželov Munovcov, ktorí sa narodili podľa lunárneho kalendára v rovnaký deň, a to v 6. deň prvého mesiaca, Dr. Munová pri tejto príležitosti slávnostne prekrojila tortu. Potom jej bývalý poslanec kórejského Národného zhromaždenia Kim Gju-hwan a budhistický predstaviteľ Pjon Be-gun venovali kvety a predsedníčka UPF v Kórei Mun Jon-a a predseda projektu podmorského tunelu medzi Kóreou a Japonskom Mun Han-jo jej venovali dary. Okrem toho jej mnohé osobnosti z celého sveta zagratulovali online a venovali kvety. Z Európy najbližšie k Slovensku venovala kvety bývalá poslankyňa Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Nina Nováková. Po týchto online gratuláciách Jun Jong-ho prečítal gratulačný príhovor podpredsedníčky Národného zhromaždenia Kambodže Khuon Sodary, ktorá poslala Dr. Munovej veľký kôš kvetov. V Kambodži totiž v 2019 Dr. Munová prehovorila v rámci svetového turné Mier sa začína mnou a udelila požehnanie manželstva.

Po tejto gratulačnej časti prehovoril bývalý viceprezident Indie Mohammad Hamid Ansari a po ňom predniesol príhovor premiér Guyany Mark Phillips.

Nasledovalo vystúpenie kórejského detského umeleckého súboru Little Angels, ktorý zaspieval piesne „We Are the World“ (Sme svet) a „Onward To The Land Of Hope“ (Do krajiny nádeje).

V záverečnej časti príhovorov prehovoril prezident Kapverd Jorge Carlos Fonseca a po ňom bývalý prezident a bývalý premiér Východného Timoru Xanana Gusmão.

Program skončil zvolaním Mansei (na úspech a šťastie) pre Nebeského rodiča a Pravých rodičov, pre zjednotenie Kórey a pre vytvorenie nebeského zjednoteného sveta piatimi predstaviteľmi FFWP v Kórei.

Na záver mládež z Medzinárodnej asociácie mládeže a študentov za mier (IAYSP) v Kórei predviedla špeciálne vystúpenie na kórejskú pieseň „Tiger is Coming“ (Prichádza tiger) pre trvalý mier a požehnanie.

Záznam z podujatia:
vimeo.com/517677664

Report z podujatia:
is.gd/5thROH

Web:
rallyofhope.org

----------

Keďže priamy prenos podujatia bol v našom časovom pásme v nočných hodinách, tak Univerzálna mierová federácia a Federácia rodín v Európe a na Blízkom východe odvysielali v nedeľu 28. februára 2021 o 18. hod. SEČ zostrih z podujatia. Programom sprevádzala Majlinda Ziko z FFWP Albánska. V ňom predstavila projekt Odkaz lásky, ktorý vznikol pri príležitosti minuloročného 100. výročia narodenia Rev. Son Mjong Muna a 60. výročia svadby manželov Munovcov, a je dostupný aj v slovenskej verzii. Na záver pripomenula nedávno vydanú knihu o živote Dr. Hak Ča Han Munovej pod názvom „Matka mieru, ktorá zotiera slzy ľudstva“ a už niekoľko rokov vydanú knihu o živote Rev. Dr. Son Mjong Muna pod názvom „Hľadanie strateného mieru“, ktorá je dostupná aj v slovenčine.

Záznam z vysielania:
vimeo.com/517834107

Report z vysielania:
is.gd/EUME5RoH

Web:
rallyofhope.eu

____________________
Zmenené ( 03.01.2022 )
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce < Pred.   Ďalšia >
spacer


spacer