spacer
Federácia rodín za svetový mier

Federácia rodín za svetový mier
predstavuje projekt

spacer
spacer
RODINA A SPOLOČNOSŤ
spacer
ISSN 1336-7765 (online)
ISSN 1336-7412 (tlač)
_________________________
Portál
Vydanie
Stiahnuť (pdf)

 
Federácia rodín (FFWP) arrow Stiahnuť (pdf) arrow Odkaz lásky a mieru

Odkaz lásky a mieru PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
30.06.2020
____________________
Odkaz lásky a mieru

Na 30. januára 2020 pripadlo 100. výročie narodenia reverenda Dr. Son Mjong Muna a 77. výročie narodenia jeho manželky Dr. Hak Ča Han (obaja narodení 6.1. podľa lunárneho kalendára), zakladateľov nielen Federácie rodín. Okrem toho na 8. apríla pripadlo 60. výročie ich svadby (16.3. podľa lunárneho kalendára).

Pri tejto príležitosti poslala Severná Kórea špeciálny kvetinový dar - 100 ruží pre reverenda Muna a 77 chryzantém pre jeho manželku. Hoci komunistický režim v severnej časti Kórei po druhej svetovej vojne poslal s prispením kresťanov reverenda Muna za jeho evanjelizačnú činnosť do pracovného tábora, od stretnutia manželov Munovcov s Kim Il-songom (Kim Ir Sen) v roku 1991 sa ich dobré osobné vzťahy odzrkadľovali aj v procese zjednocovania oboch Kóreí a nebyť nešťastných krokov niektorých politikov mohol proces zjednocovania s pomocou Hnutia zjednotenia pokročiť omnoho ďalej.

Ani USA sa nedali zahanbiť a prezident Donald Trump s manželkou Melaniou poslali blahoželanie k výročiu. Hoci bol reverend Mun počas svojho pôsobenia v USA nepochopený a prenasledovaný kresťanmi ruka v ruke s komunistami a odsúdený za údajný daňový únik na trest väzenia, jeho prínos k pádu komunizmu vo svete a vytváraniu mierového sveta je oceňovaný mnohými poprednými osobnosťami nielen v USA.

Verejnosť sa mohla viac dozvedieť o živote a diele manželov Munovcov na doteraz najväčšom svetovom samite v Kórei organizovanom Hnutím zjednotenia (viac na strane 2) a pridruženom podujatí (vimeo.com/389651575), na ktorých sa zúčastnili tisícky predstaviteľov rôznych oblastí spoločnosti z celého sveta. Hoci sa reverend Mun nedožil týchto udalostí, odkaz lásky a mieru, ktorý zanechal, neustále rozvíja jeho manželka (miersazacinamnou.sk). Ich život je inšpiráciou pre milióny ľudí na celom svete, ktorí sa snažia o vytvorenie sveta v centre s Bohom, tzv. Nebeského kráľovstva. Každý z nás môže byť súčasťou tohto vznešeného úsilia.

Viac informácií o výnimočnom živote a diele manželov Munovcov na špeciálnej webovej stránke s virtuálnou expozíciou:
thelegacyoflove.org.

____________________
Zmenené ( 17.09.2020 )
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce < Pred.   Ďalšia >
spacer


spacer

Parse error: syntax error, unexpected $end, expecting ')' in /www/f/e/u3758/public_html/administrator/components/com_bbclone/var/access.php on line 962