spacer
Federácia rodín za mier a jednotu vo svete

Federácia rodín za mier a jednotu vo svete
predstavuje projekt

spacer
spacer
RODINA A SPOLOČNOSŤ
spacer
ISSN 1336-7765 (online)
ISSN 1336-7412 (tlač)
_________________________
Portál
Vydanie
Stiahnuť (pdf)

 
Federácia rodín (FFWPU) arrow Stiahnuť (pdf) arrow Vy sa pýtate, my odpovedáme

Vy sa pýtate, my odpovedáme PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
30.12.2009
____________________
Vy sa pýtate, my odpovedáme

Prečo Federácia rodín nepoužíva ako vzor rodiny Svätú rodinu?

Svätá rodina (Ježiš, Mária a Jozef) je v rímskokatolíckej cirkvi uvádzaná ako príklad pre život všetkých katolíckych rodín. Zvyčajne je Mária uvádzaná ako matka Ježiša, Jozef ako jeho pestún a Boh jeho otcom. Aj keď Mária s Jozefom preukázali príklad poslušnosti voči Bohu, ako bolo spomínané v čísle 8 tohto časopisu, biblické informácie o vzťahoch v samotnej rodine sú veľmi kusé a dokonca uvádzajú informácie, že si Mária a Jozef nevšimli Ježišovu neprítomnosť na ceste z Jeruzalema (Lk 2:43) a počas Ježišovho pôsobenia ho jeho príbuzní považovali za pomäteného (Mk 3:21).

Federácia rodín ako občianske združenie sa neviaže na žiadnu cirkev (pozrite stanovy združenia) a nepropaguje žiadnu špecifickú rodinu za vzor rodinného života, no zároveň môže odporučiť každú rodinu, ktorá žije v láske, za hodnú nasledovania. Láska je to najvyššie „náboženstvo“, ktoré prekračuje každé náboženstvo a spája ľudí priamo s Bohom. Jedine s láskou je možné vytvoriť veľkú svetovú ľudskú rodinu a jedine v láske je možná jej existencia.

____________________
Zmenené ( 30.12.2009 )
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce < Pred.   Ďalšia >
spacer


spacer

Parse error: syntax error, unexpected $end, expecting ')' in /www/f/e/u3758/public_html/administrator/components/com_bbclone/var/access.php on line 962