spacer
Federácia rodín za mier a jednotu vo svete

Federácia rodín za mier a jednotu vo svete
predstavuje projekt

spacer
spacer
RODINA A SPOLOČNOSŤ
spacer
ISSN 1336-7765 (online)
ISSN 1336-7412 (tlač)
_________________________
Portál
Vydanie
Stiahnuť (pdf)

 
Federácia rodín (FFWPU) arrow Vydanie arrow 10 - 02/2008 arrow Vy sa pýtate, my odpovedáme

Vy sa pýtate, my odpovedáme PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
31.12.2008
____________________
Vy sa pýtate, my odpovedáme

Prečo Federácia rodín používa náboženské výrazy, napr. Božie kráľovstvo a podobne?

Federácia rodín (FFWP) stavia na odkaze Cirkvi zjednotenia (CZ), ktorej úlohou bolo nájsť cestu zjednotenia a porozumenia medzi rôznymi náboženstvami a cirkvami a tým vytvoriť podmienky na vytvorenie Božieho kráľovstva. Keďže CZ položila základ tohto kráľovstva, jej ďalšia existencia už nebola opodstatnená. FFWP existuje na tomto základe a vníma Boha ako rodiča ľudstva a tiež z tohto dôvodu operuje s náboženskými výrazmi. Pôvodne, keby Adam a Eva nepadli, vytvorili by Božiu rodinu a Boh by bol ľuďmi vnímaný tak prirodzene, ako ľudia vnímajú existenciu svojich rodičov. Nebolo by vzniklo žiadne náboženstvo alebo cirkvi, nebolo by potreba žiadneho mesiáša a neexistovali by také pojmy ako svetský a náboženský.

Preto sa FFWP snaží naplniť tento stratený ideál a ľuďom priblížiť Boha ako rodiča ľudstva, ktorý túži mať priamy vzťah s ľuďmi ako so svojimi deťmi a prebývať v ich rodinách.

____________________
Zmenené ( 02.01.2009 )
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce < Pred.   Ďalšia >
spacer


spacer

Parse error: syntax error, unexpected $end, expecting ')' in /www/f/e/u3758/public_html/administrator/components/com_bbclone/var/access.php on line 962