spacer
Federácia rodín za mier a jednotu vo svete

Federácia rodín za mier a jednotu vo svete
Rodina národov žijúcich v mieri môže vzniknúť jedine z národov rodín žijúcich v mieri.
- Rev. Son Mjong Mun

spacer
spacer
FEDERÁCIA RODÍN ZA MIER A JEDNOTU VO SVETE JE MEDZINÁRODNÉ ZDRUŽENIE RODÍN USILUJÚCE SA O ZREALIZOVANIE IDEÁLU PRAVEJ LÁSKY A VYTVORENIE SVETA MIERU A JEDNOTY PRE VŠETKÝCH ĽUDÍ.
spacer
Hlavné menu
Federácia rodín (FFWPU)
Ochrana osobných údajov
Kontakt
O Federácii rodín
Vznik
Ciele
Stanovy
Osveta FFWPU
Požehnanie manželstva
Dohodnuté manželstvá
Boží Princíp
Mierové posolstvá
Štyri veľké oblasti srdca
Význam manželstva
Manželstvo, rodina a spoločnosť
Rodina, manželstvo a rodičovstvo
Zásady šťastného rodinného života
Pravá spoločnosť
Historické rodiny
Ježišovo počatie
Homosexualita
Homosexuální styl
Zakladatelia FFWPU
Zjavenia
Životopis
Úmrtie reverenda Muna
Hľadanie strateného mieru
Prejavy
Rodisko
Info projekty
Verní manželia
Rodina a spoločnosť
Mier sa začína mnou
Duchovný svet
Kórea

 
Federácia rodín (FFWPU)

Ciele PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
27.09.2005
____________________
Ciele Federácie rodín za mier a jednotu vo svete

Federácia rodín verí, že základom pre blaho spoločnosti je postaviť do jej čela morálne hodnoty prameniace z rodiny.

Zdravé rodiny sú základom pre zdravú spoločnosť, pretože hodnoty a princípy, ktoré zabezpečujú mier vo svetovom spoločenstve, sú priamym rozšírením hodnôt a princípov, ktoré vytvárajú mier a pokoj v jednotlivých rodinách.

Rodina je školou lásky. V nej sa učíme rozdielnym druhom lásky ako deti, súrodenci, manželia, a ako rodičia. To, ako zvládneme tieto druhy vzťahov vo svojej rodine rozhodne o tom, ako budeme schopní pristupovať k ľuďom v globálnej rodine a ako si naplníme svoje úlohy ako občania svojich krajín a sveta.

Minulosť, prítomnosť a budúcnosť sa stretávajú v rodine s tým, ako sa tradície a ideály, na ktorých je rodina postavená, prenášajú z generácie na generáciu. Ideálna rodina založí tradíciu pravej lásky, to jest lásky, ktorá je nesebecká a nemenná. Cez takúto lásku môžu ľudia spoznať podstatu Boha.

Podporovanie rozvoja takýchto rodín je centrálnou úlohou Federácie rodín, ktorá zdôrazňuje zodpovednosť rodičov starať sa a milovať svoje deti, a viesť ich k najvyšším morálnym, fyzickým a intelektuálnym štandardom, zatiaľ čo zodpovednosťou detí je milovať a vážiť si svojich rodičov. Zodpovednosťou manžela a manželky je uchovať čistotu v manželskej láske povýšením ideálu manželskej vernosti. Spoločnosť vytvorená z rodín, ktoré nasledujú takýto štandard, má schopnosť prekonať rôzne spoločenské problémy.

Federácia rodín je globálna organizácia, ktorá je politicky nestranná. Z náboženskej perspektívy je ekumenickou a potvrdzuje, že duchovná stránka ľudskej bytosti hrá základnú úlohu v tých hodnotách, ktoré vytvárajú a udržiavajú pevné rodiny.

Federácia rodín spolupracuje s inými organizáciami pôsobiacimi v oblasti rodiny a spoločnosti. Poriada aktivity, ktoré zahŕňajú všetkých ľudí dobrej vôle bez ohľadu na národnosť, rasu, vierovyznanie a politické presvedčenie.

Tieto aktivity zahŕňajú:
- Stretnutia vedcov, aktivistov a odborníkov, ktorých snahou je pozdvihnúť a prehĺbiť pochopenie rodiny, manželstva a ich vzťahu s rozvojom jednotlivca a spoločnosti.

- Podporovanie výchovných programov a poradenstva manželstvám a mladým ľuďom s kladením dôrazu na rodinu a rodičovskú zodpovednosť a jej vplyv na spoločnosť.

- Podporovanie výchovných seminárov o prevencii proti sexuálne prenosným chorobám prostredníctvom zamerania sa na hodnoty, ktoré zabezpečujú morálne životné návyky, ako je sexuálna abstinencia pred manželstvom a vernosť v manželstve.

- Sponzorovanie kultúrnych programov, projektov rodinnej pomoci a iných aktivít zameraných na prekonanie bariér medzi rôznymi národnosťami, rasami, náboženstvami a kultúrami.

- Vydávanie literatúry, vrátane novín a časopisov, a rozširovanie informácií prostredníctvom televízie a iných dostupných médií.

____________________
Zmenené ( 14.01.2023 )
Hodnotenie čitateľov: / 11
SlabéVynikajúce < Pred.   Ďalšia >
spacer
Neprehliadnite
Žiadne udalosti
Na zamyslenie
Odkaz lásky

Ježiš sa narodil, aby vytvoril svet lásky, nie aby bol ukrižovaný. Jeho túžba sa konečne napĺňa. Nech je tento odkaz lásky inšpiráciou pre každého z nás.

www.odkazlasky.sk
Udalosti
jún 2024
P U S Š P S N
27282930311 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
júl 2024
P U S Š P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Najnovšie
Najčítanejšie


spacer