spacer
Federácia rodín za mier a jednotu vo svete

Federácia rodín za mier a jednotu vo svete
predstavuje projekt

spacer
spacer
RODINA A SPOLOČNOSŤ
spacer
ISSN 1336-7765 (online)
ISSN 1336-7412 (tlač)
_________________________
Portál
Vydanie
Stiahnuť (pdf)

 
Federácia rodín (FFWPU) arrow Stiahnuť (pdf) arrow Šieste Zhromaždenie nádeje

Šieste Zhromaždenie nádeje PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
30.06.2021
____________________
Šieste Zhromaždenie nádeje

V nedeľu 9. mája 2021 sa v nočných hodinách nášho času uskutočnilo šieste celosvetové podujatie pre vytvorenie mierového sveta s názvom Zhromaždenie nádeje, ktoré organizovali Univerzálna mierová federácia (UPF) a Federácia rodín za svetový mier (FFWP). Predchádzajúcich päť podujatí videli dokopy viac než dve miliardy ľudí na celom svete. Toto podujatie sa nieslo v duchu spustenia projektu združujúceho svetových odborníkov s cieľom mierového zjednotenia Kórey (Think Tank 2022) a bolo vysielané zo Svetového mierového centra Čongšim v Kórei, kde bolo z dôvodu opatrení súvisiacich s prevenciou pred šírením koronavírusu prítomných iba niekoľko desiatok divákov, no tisícky divákov z celého sveta boli súčasťou online obecenstva s použitím technológie rozšírenej reality. Podujatie sledovalo naživo vo všetkých časových pásmach viac než päťsto miliónov divákov.

Podujatie otvoril spevák Michael K. Lee piesňami „This is the moment“ (Toto je tá chvíľa) a „The Impossible Dream“ (Neuskutočniteľný sen). Po videu približujúcom predchádzajúce podujatia a mierové aktivity manželov Munovcov vrátane projektu Think Tank 2022 prítomných a online účastníkov privítal generálny riaditeľ medzinárodného ústredia Federácie rodín Jun Jong-ho, ktorý zdôraznil skutočnosť, že toto zhromaždenie a projekt Think Tank 2022 nie sú len pre účel zjednotenia Kórey, ale aj vytvorenia mierového sveta. Okrem toho uviedol, že toto zhromaždenie je tiež venované nedávnemu 61. výročiu svadby Pravých rodičov, manželov Munovcov.

Po jeho príhovore predstavitelia ôsmich vierovyznaní uskutočnili obrad mieru a jednoty. Jeho obsah spočíva v symbolickom vyjadrení jednoty prostredníctvom spoločného vliatia vody do jednej nádoby, po ktorom nasleduje reprezentatívna modlitba za jednotu všetkých ľudí, ktorú predniesol predstaviteľ World Awakening Mission v Káthmandu Swami Anand Vinod z Nepálu. Po obrade zaznela Hymna mieru. Po nej nasledovali príhovory osobností z celého sveta, ktoré vyzdvihli úsilie manželov Munovcov a nimi založených a iniciovaných organizácií o vytvorenie mierového sveta a vyjadrili podporu projektu Think Tank 2022.

Prvý príhovor predniesol Jonathan Falwell, syn reverenda Jerryho Falwella. Po ňom prehovoril bývalý generálny tajomník OSN Pan Ki-mun, ktorý bol na Svetovom samite 2020 v Kórei počas odovzdávania Mierovej ceny Sonhak ocenený osobitnou Cenou zakladateľov (manželia Munovci) ako prejav uznania za obetavú prácu v OSN pri napĺňaní cieľov trvalej udržateľnosti vo svete. Pan Ki-mun prehovoril priamo z miesta konania udalosti. Ďalší príhovor predniesol bývalý predseda Snemovne reprezentantov USA Newt Gingrich. Úvodné príhovory uzavrel bývalý predseda Národného zhromaždenia a bývalý premiér Kórejskej republiky Čong Se-gjun. Po týchto úvodných príhovoroch speváčka Pak Ga-bin z kórejského detského umeleckého súboru Little Angels (Malí anjeli) zaspievala kórejskú pieseň „Arirang“.

Ďalšiu časť príhovorov otvoril bývalý viceprezident USA Mike Pence. Po ňom prehovoril bývalý premiér Portugalska a bývalý predseda Európskej komisie José Manuel Barroso. Ďalší príhovor mal predniesť premiér Kambodže Hun Sen, no keďže bol po návrate zo samitu združenia ASEAN v karanténe, poslal príhovor, ktorý prečítal Jun Jong-ho. Potom nasledovali gratulačné príhovory. Prvý predniesla prezidentka Kosova Vjosa Osmani. Po nej prehovoril prezident Zanzibaru Hussein Mwinyi. Ďalší príhovor predniesol viceprezident Salvadora Félix Ulloa a na záver prehovoril bývalý prezident Nigérie Olusegun Obasanjo. Po týchto gratulačných príhovoroch prehovoril bývalý minister zahraničných vecí USA Mike Pompeo a predseda Rogers Holdings and Beeland Interests Inc. Jim Rogers.

Nasledovalo vystúpenie skupiny SamulNori Hanullim pod vedením Kim Dok-sua, ktorá predviedla tradičnú kórejskú hru na bubny.

Po jej vystúpení nasledovali pozdravné príhovory štyroch juhokórejských guvernérov provincií (I Si-džong, Jang Sung-džo, Song Ha-džin a Kim Jong-rok), šiestich poslancov parlamentu (Jun Sang-hjon, Han Ki-hjo, I Dal-gon, Kim Han-džong, Kim Son-gjo, Ho Džong-šik) a primátora metropolitného mesta Kwangdžu (I Jong-sop).

V záverečnej časti príhovorov prehovoril bývalý minister obrany USA Mark Esper. Po ňom predniesol príhovor David Beasley, výkonný riaditeľ humanitárnej organizácie OSN Svetový potravinový program (WFP), ktorá v roku 2020 získala Nobelovu cenu za mier. Na záver prehovorila profesorka vakcinológie na Oxfordskej univerzite v Spojenom kráľovstve Sarah Gilbert, ktorá sa podieľala na vývoji vakcíny proti koronavírusu.

Nasledovalo vystúpenie kórejského detského umeleckého súboru Little Angels, ktorý zaspieval piesne „Tomorrow“ (Zajtrajšok) a „If You Don't Have a Dream“ (Ak nemáš sen).

Po umeleckom vystúpení Matka mieru, ako oslovujú spoluzakladateľku UPF a FFWP Hak Ča Han Munovú za jej úsilie o vytvorenie mierového sveta, podpísala rezolúciu Konferencie medzinárodných predstaviteľov 2021 (ILC 2021) o Think Tank 2022 organizovanej UPF. Konferencia ILC 2021 (upf.org/conferences-2/9472) sa začala 26.4. apríla a skončila 8.5.2021 a jej témou bolo „Príprava mierového zjednotenia kórejského polostrova - vytvorenie základu pre zjednotený svet“. Po podpise rezolúcie Jun Jong-ho oznámil, že predsedom výboru Think Tank 2022 bude Pan Ki-mun. Následne Dr. Munová udrela na gong, čím formálne odštartovala projekt Think Tank 2022, ktorého členmi je 1011 odborníkov z Kórey a 1011 odborníkov zo sveta.

Na záver spoločne s Little Angels prítomní zaspievali známu kórejskú pieseň „Tongil“ (Jednota) ako prejav túžby nielen po zjednotenej Kórei, ale i zjednotenom svete.

Záznam z podujatia:
youtu.be/yUTOV1htxCg

Report z podujatia:
is.gd/6thROH

Web:
rallyofhope.org

----------
Keďže priamy prenos podujatia bol v našom časovom pásme v nočných hodinách, tak Univerzálna mierová federácia a Federácia rodín v Európe a na Blízkom východe odvysielali v nedeľu 9. mája 2021 o 18. hod. SEČ zostrih z podujatia. Programom sprevádzala Sarah A. Ahmed z UPF na Blízkom východe. Na úvod zazneli dve modlitby. Prvú predniesla Rev. Canon Ann Easter zo Spojeného kráľovstva a druhú predniesol imám Mohamad Ali Al-Haj Al-Amili z Libanonu. Po momentoch z podujatia nasledoval prehľad z ILC 2021 (upf-ilc.eu). Jedným z rečníkov bol aj bývalý osobitný vyslanec EÚ pre náboženskú slobodu vo svete Ján Figeľ. Po prehľade prezident FFWP v Európe a na Blízkom východe Michael Balcomb s manželkou Fumiko prehovorili o dôležitosti mieru v spoločnosti. Na záver Sarah A. Ahmed pripomenula nedávno vydanú knihu o živote Dr. Hak Ča Han Munovej pod názvom „Matka mieru, ktorá zotiera slzy ľudstva“ a už niekoľko rokov vydanú knihu o živote Rev. Dr. Son Mjong Muna pod názvom „Hľadanie strateného mieru“, ktorá je dostupná aj v slovenčine. Taktiež pripomenula projekt Odkaz lásky (odkazlasky.sk), ktorý vznikol pri príležitosti minuloročného 100. výročia narodenia Rev. Son Mjong Muna a 60. výročia svadby manželov Munovcov, a je dostupný aj v slovenskej verzii.

Záznam z vysielania:
vimeo.com/547161295

Report z vysielania:
is.gd/EUME6RoH

Web:
rallyofhope.eu

____________________
Zmenené ( 27.11.2021 )
Hodnotenie čitateľov: / 2
SlabéVynikajúce < Pred.   Ďalšia >
spacer


spacer

Parse error: syntax error, unexpected $end, expecting ')' in /www/f/e/u3758/public_html/administrator/components/com_bbclone/var/access.php on line 962