spacer
Federácia rodín za svetový mier

Federácia rodín za svetový mier
predstavuje projekt

spacer
spacer
RODINA A SPOLOČNOSŤ
spacer
ISSN 1336-7765 (online)
ISSN 1336-7412 (tlač)
_________________________
Portál
Vydanie
Stiahnuť (pdf)

 
Federácia rodín (FFWP) arrow Stiahnuť (pdf) arrow Vy sa pýtate, my odpovedáme

Vy sa pýtate, my odpovedáme PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
28.12.2014
____________________
Vy sa pýtate, my odpovedáme

Prečo bol reverend Mun zarytým antikomunistom?

Aj keď sa to tak môže javiť, treba si uvedomiť, že reverend Mun rázne vystupoval proti komunistickej ideológii, nie proti samotným komunistom. Dá sa povedať, že dôvody boli dva. Osobná skúsenosť s režimom v komunistickej časti Kórey, ktorá ho stála takmer život, a to, že komunizmus popiera existenciu Boha. Jeho stratégiou však bolo milovať komunistov, vzdelávať ich o tom, v čom sa marxizmus-leninizmus mýli, a ukázať nielen im alternatívu v podobe bohizmu (filozofia stredu; ideológia orientovaná na Boha, ktorý je Rodičom ľudstva; cesta pravej lásky).

Na druhej strane treba zdôrazniť, že aj keď bol reverend Mun proti komunizmu, tak to neznamenalo, že presadzoval kapitalistickú demokraciu ako ideálny systém, aj keď umožňuje náboženskú slobodu. Často vyčítal hlavne USA, že sa odklonili od morálnych a etických zásad, ktoré by ako veriaci ľudia mali prirodzene rešpektovať a praktizovať v živote. Demokratický politický systém označil za systém boja. V skutočnosti ani ľavicový, ani pravicový systém nedokáže zrealizovať víziu ideálneho sveta, jedine bohizmus môže zjednotiť ľudí, aby spoločne vytvorili mierový, spravodlivý svet, ktorý je založený na spolupráci a vzájomnej prosperite.

____________________
Zmenené ( 28.12.2014 )
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce < Pred.   Ďalšia >
spacer


spacer

Parse error: syntax error, unexpected $end, expecting ')' in /www/f/e/u3758/public_html/administrator/components/com_bbclone/var/access.php on line 962