spacer
Federácia rodín za svetový mier

Federácia rodín za svetový mier
predstavuje projekt

spacer
spacer
RODINA A SPOLOČNOSŤ
spacer
ISSN 1336-7765 (online)
ISSN 1336-7412 (tlač)
_________________________
Portál
Vydanie
Stiahnuť (pdf)

 
Federácia rodín (FFWP) arrow Stiahnuť (pdf) arrow Vy sa pýtate, my odpovedáme

Vy sa pýtate, my odpovedáme PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
01.11.2007
____________________
Vy sa pýtate, my odpovedáme

Je reverend Mun naozaj mesiášom?

Aj keď toto nie je témou v rámci Federácie rodín, často sa objavuje. Ťažko na to však jednoznačne odpovedať. Ide o to, čo sa pod týmto pojmom rozumie. Ak sa niekoho, kto verí, že Ježiš je mesiáš, spýtate, čo robí Ježiša mesiášom, dostanete rôzne odpovede. Lebo bol počatý z Ducha Svätého, robil zázraky, vstal z mŕtvych a podobne. Tak v tomto zmysle reverend Mun rozhodne nie je mesiášom.

Slovo mesiáš znamená spasiteľ. Je to misia daná od Boha spasiť ľudí od ich prepojenia so satanovou líniou a navrátiť ich späť do Božej línie. Tým sa zvráti následok Pádu spáchaného Adamom a Evou, ktorí namiesto Božej rodiny vytvorili satanovu rodinu. Boh pripravoval podmienky na to, aby Ježiš prišiel ako mesiáš. Avšak tým, že bol ukrižovaný, misia spasenia ľudí a sveta nebola zavŕšená a preto sa nemohlo vytvoriť Božie kráľovstvo. Ježiš poveril touto misiou mladého Muna. Mun sa za mesiáša nepasoval a ani po tom netúžil. Preto vzhľadom na to, že reverend Mun dostal túto misiu, možno ho vnímať ako mesiáša. Avšak v rámci Federácie rodín sú reverend Mun s manželkou vnímaní ako praví rodičia, pretože ako prví na základe Ježišovho poverenia vytvorili manželstvo a rodinu na Božej strane, akú mali pôvodne vytvoriť Adam a Eva, a neskôr aj Ježiš. Tým sa otvorila cesta každému človeku, aby bol spasený a mohol spoločne s Pravými rodičmi budovať Božie kráľovstvo.

____________________
Zmenené ( 01.11.2007 )
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce < Pred.   Ďalšia >
spacer


spacer

Parse error: syntax error, unexpected $end, expecting ')' in /www/f/e/u3758/public_html/administrator/components/com_bbclone/var/access.php on line 962