spacer
Federácia rodín za svetový mier

Federácia rodín za svetový mier
predstavuje projekt

spacer
spacer
RODINA A SPOLOČNOSŤ
spacer
ISSN 1336-7765 (online)
ISSN 1336-7412 (tlač)
_________________________
Portál
Vydanie
Stiahnuť (pdf)

 
Federácia rodín (FFWP) arrow Vydanie arrow 1 - 09/2005 arrow Zakladatelia FFWP

Zakladatelia FFWP PDF Tlač E-mail
Vložil Administrator   
09.02.2006
____________________
Zakladatelia Federácie rodín

Federácia rodín bola založená z iniciatívy reverenda Son Mjong Muna a jeho manželky Hak Ča Han Munovej. Reverend Mun sa narodil v roku 1920 v malej dedine na území dnešnej Severnej Kórey. Keď sa na Veľkú noc ako 15-ročný chlapec modlil na kopci neďaleko ich domu, zjavil sa mu Ježiš. Hovoril mu o svojom živote, misii a požiadal ho, aby pokračoval v práci na ukončení Božieho a ľudského utrpenia a vytvorení nebeského kráľovstva.

V nasledujúcich rokoch sa Son Mjong Mun tvrdo pripravoval na svoju verejnú misiu, ktorú začal v roku 1945 po skončení druhej svetovej vojny. Potom, čo kresťanskí predstavitelia odmietli jeho učenie, odišiel na sever Kórey, ktorá začínala byť pod vplyvom komunizmu. Po trojročnej činnosti ho komunistický režim odsúdil za "narušovanie spoločenského poriadku" na 5 rokov nútených prác do tábora Hung-Nam. V takýchto pracovných táboroch väzni zvyčajne zomierali už po niekoľkých mesiacoch. V októbri 1950 počas Kórejskej vojny bol tábor oslobodený vojskami OSN a Son Mjong Mun odišiel na juh do mesta Pusan. Tu si spolu s učeníkom Won Pil Kimom postavil z kamenia a kartónov jednoduchú chatrč a pokračoval vo svojej misii.

V roku 1954 založil "Asociáciu Ducha Svätého pre zjednotenie svetového kresťanstva", ktorá sa stala známa ako "Cirkev zjednotenia". Jeho činnosť vyvolávala na jednej strane podporu a spoluprácu, na druhej strane prenasledovanie a opozíciu.

V roku 1960 sa oženil s Hak Ča Han, ktorá ho neúnavne podporuje v jeho misii.

Napriek šesťnásobnému uväzneniu, rôznym obvineniam, prenasledovaniu členov hnutia a silnej opozícii, pokračoval Rev. Son Mjong Mun vo svojej misii a zasvätil svoj život vytvoreniu mieru vo svete. Za týmto účelom inicioval založenie mnohých organizácií a nadácií, novín a časopisov, niekoľko základných a stredných škôl, univerzít, umeleckých súborov, a iných projektov.

Náboženská skupina pozostávajúca z niekoľkých ľudí sa rozrástla na celosvetové hnutie pôsobiace vo všetkých oblastiach spoločenského života usilujúce o ich obrodu v súlade s Božím ideálom fungovania ľudskej rodiny a spoločnosti.

Dopĺňaný životopis sa nachádza na stránke FFWP - http://www.federaciarodin.sk.

____________________
Zmenené ( 18.02.2006 )
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce < Pred.   Ďalšia >
spacer


spacer